• +90 342 360 93 82

 

Gaziantep Üniversitesi’nde (GAÜN) eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler tarafından “GAÜN Fidan Dikiyor” etkinliği çerçevesinde, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Depolama Tesisleri sahasına yaklaşık bin 250 fidan dikildi.

Fidan dikimi etkinliğine Gaziantep Üniversitesi Çevre Araştırmaları Merkezi (GÜÇAMER), GAÜN Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER), Gaziantep Üniversitesi Çevre Topluluğu (GÜÇET) ve Gaziantep TEMA il Teşkilatı’nın da aralarında bulunduğu 300 kişi katıldı.

Dikim alanında konuşma yapan GÜÇAMER Müdürü Öğr. Gör. Mehmet Atılgan, birçok ülkeden gelerek Gaziantep Üniversitesi’nde eğitim-öğretim gören yabancı uyruklu öğrencilerle beraber yapılan etkinliğin dostluk ve kardeşliğin en güzel örneği olduğunu belirtti.

Öğr. Gör. Atılgan, “Bugün diktiğimiz fidanlar büyüyerek orman olduğu zaman bize bu güzel günü hatırlatacak. Güneşli ve güzel bir hafta sonunda yapılacak en güzel etkinlik peygamberimizin dediği gibi “Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz” etkinliğini yerine getirmektir” diyerek, fidan dikimine katılan herkese teşekkür etti. Etkinliğin sonunda öğrenciler hep beraber şarkı söyleyerek çok güzel bir dostluk ve kardeşlik ortamı oluşturarak eğlendi.